Kurz rozvoje osobnosti

Tento kurz je určen všem, kteří chtějí dlouhodobě pracovat na rozvoji všech aspektů osobnosti. Naučíte se např. lépe komunikovat, plánovat svůj čas, stanovovat si priority, využívat maximálně kapacity svého mozku, respektovat své děti a kolegy, vymezovat osobní hranice a asertivně získávat to, na čem vám záleží.

Kurz se koná každý měsíc ve stanoveném termínu, od ledna do prosince 2010. Každé setkání bude věnováno konkrétnímu tématu. 

Všechny semináře jsou interaktivní a budou obsahovat teoretickou i praktickou část. 

 

Program kurzu

1.setkání: Komunikace (komunikace slovní a mimoslovní; síla otázek; komunikujeme, komunikujeme a stejně si nerozumíme  - proč?)

2. setkání: Typologie osobnosti (kdo jsem a jak se liším od ostatních; extroverze versus introverze; myšlení versus cítění)

3. setkání: Asertivita (rozdíl mezi pasivitou, agresivitou a asertivitou; oprávněné požadavky versus žádosti o laskavost; umění říkat „ne“; jak se účinně bránit manipulaci)

4. setkání: Zvládání konfliktů (nejčastější příčiny; druhy konfliktů; strategie zvládání konfliktů)

5. setkání: Emoční inteligence (emoce - jak fungují a k čemu nám slouží; IQ versus EQ; Empatie; lze emoční inteligenci trénovat?)

6. setkání: Timemanagement (4 generace času; Jak využívat čas efektivně; Fígle, jak ušetřit čas)

7. setkání : Jak zvládat stres (Co je stres a co ho způsobuje; Jaké jsou přirozené reakce na stres; Plán na překonávání stresu; Techniky odbourávání stresu)

8. setkání: Mozkový jogging a trénování paměti (Fungování mozku; Jak mozek cvičit; Fungování paměti; Techniky, jak si zapamatovat více a na delší dobu)

9. setkání : Kreativní myšlení (Úloha kreativity v našem životě; Jak podporovat kreativní myšlení; Rozvoj kreativity – techniky a cvičení)

10. setkání : Jak se vyrovnat se změnou (Životní inventura; Pozitiva a negativa změny; Strategie zvládání změn)

Praktické informace:

Lektor: Mgr. Lenka Bílková

Kurzovné: 450,- Kč á setkání (každé setkání trvá 3 hodiny; materiály jsou zahrnuty v ceně kurzu, při závazné přihlášce na celý kurz sleva 500,- Kč)

Termín: aktuálně nejsou stanoveny žádné termíny (máte-li o tento kurz zájem, napište nám. Hned jak zařadíme kurz do aktuální nabídky, budeme vás informovat)